• facebook
  • instagram

KOPCIUSZEK

Weszłam dziś do kuchni, a tam kłótnia. Khadija- marokańska dziewczyna mieszkająca 20 lat we Włoszech, obecnie robiąca sałatki- zapłakana, Ali- 27-letni uroczy francuz smażący ryby – zażenowany, pomiędzy nimi totalnie rozkojarzony szef kuchni.

W powietrzu unosił się gorzko- słodki smak niespełnionej miłości.

Ali kiwnął do mnie porozumiewawczo. Po 20 minutach wiedziałam o co chodzi. Khadija na zabój w nim zakochana nie zniosła presji obojętności. Przestała z nim współpracować. Na każde jego polecenie krzyczała albo go nie wykonywała. Taką znam wersję. Jej oczami może to wyglądać zupełnie inaczej. Ostatecznie był płacz, kłótnia i zgrzytanie zębów. Niespełniona miłość, zawiedzione nadzieje.

Przebrałam się w mój „piękny”, od stóp do głów, czarny strój i rozpoczęłam pracę. Taca, serwis, serwis, taca, drop off, serwis, drop off, serwis, taca. Góra- dół, góra- dół. Zawsze jak niosę tę ciężką tacę po schodach staram się iść wyprostowana tak, by przy okazji ćwiczyć pośladki.

Kopciuszek” krzyknął kelner. „Przynieś mi, proszę, kilka fingers bowls„. Tak… Nieraz nazywają mnie kopciuszkiem.

Zbiegłam do kuchni po miseczki, a Ali: „Kochanie, service please„. Nie od dziś wiadomo, że wpatrzony jest we mnie jak w obrazek. Po tym jak rozstał się ze swoją dziewczyną Polką nieustannie słyszę: „Kocham Cię bardzo mocno„, „Ali kocha Kingę„, „Kochanie… kocham Cię… bardzo mocno„. Ratuje mnie fakt, że używa polskiego. Nikt inny oprócz mnie go nie rozumie. Gdy odwzajemniam to tylko uśmiechem on smutno odpowiada „Kinga mnie nie kocha„.

Taki paradoks. Ty kogoś kochasz. Dana osoba nie chce być z Tobą, bo w tym czasie ogląda się za kimś innym.

Nikt nikogo do miłości zmusić nie może. Ali może sobie powtarzać miliony razy jak bardzo mnie kocha. Dla mnie jest tylko uroczym chłopakiem. Khadija może oglądać się za Alim w nieskończoność. Jest dla niego jedynie koleżanką z pracy.

A ja? Ja jeszcze nie zgubiłam mojego pantofelka.

Poprzedni post
Następny post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.