• facebook
  • instagram

KARETKA

Emocje po Londynie opadły. Prawie zapomniałam co robiłam przez ostatnie 4 miesiące. Życie toczy się poukładanym planem. Który, o dziwo realizuje się całkiem dobrze. Nabrałam pewności, że wszystko mam pod kontrolą. Rano kurs photoshopa, później siłownia z Werą, obiad, wieczorne obowiązki.

Uczesałam się, spakowałam, wskoczyłam w ulubiony dres. Dzień miałam rozpracowany co do godziny. Obudziłam się o 6, a było po 9, więc miałam pewność, że realizuje plan. Nie mam „obsuwy”.

Do momentu aż przypadkiem, totalnie przypadkiem, zahaczyłam nogą o drzwi. Tak się zdarzyło, że przesunęłam sobie kolano. Kolano, które już nie zechciało wrócić na właściwe miejsce. Krzyczałam, że się boję (Kolana to moja… pięta Achillesowa… Od zawsze miałam z nimi tarapaty), że boli i że generalnie: „Dlaczego ja? „.

Spanikowany moim wrzaskiem brat szybko zadzwonił do mamy (Czemu to tak jest, że jak się coś dzieje właśnie mama jest wszystkim najbliższa?), po 15 minutach przyjechał tata, a po 30 panowie pakowali mnie do karetki.

Pierwszy raz na noszach- ” done!”

Pierwsza jazda karetką- ” done! ”

Przerażona opowiedziałam doktorowi co zrobiłam, że 0kropnie się boje, a tak właściwie jestem zła. Siedzę teraz w dresach, bo dopiero co wychodziłam na siłownię. Chciałam ćwiczyć, a po obiedzie jestem przecież umówiona z bratem na rower.

Nim się obejrzałam, nogę miałam nastawioną- lekko siną, opuchniętą ale całą. Temat gipsu… dobrze mi znany. Za czasów gimnazjum, po jego ściągnięciu musiałam na nowo uczyć się chodzić.

Perspektywa miesiąca bez ruchu i kolejnego na rehabilitacji brzmiały jak lukrowa polewa na steku. Więc na gips się nie zgodziłam.

Siedzę teraz przy stole z nienatrualnie wyprostowaną nogą. Tata wrócił do pracy, brat poszedł do szkoły. Dla nikogo nic się nie zmieniło. Tylko moje życie. Ja mogę sobie snuć zadania, pisać deadliny, układać terminarze. I tak nic nie zależy ode mnie. Nic według mojego planu.

 

Poprzedni post
Następny post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.