• facebook
  • instagram

POKÓJ Z WAMI

Czwarty film w przeciągu 2 tygodni- chyba założę dyskusyjny klub filmowy.

Pokój
Poznań. Mieszkamy we dwie. Pokój jest mały, ciemny, trochę niewygodny. Nie mamy komfortowej kuchni, w łazience miejsca na kosmetyki. Mało półek. Wieszaków zero. Torby przewieszone przez drzwiczki od szafy.

„Pokój”
Gdzieś w środku miasta. Zimny. Ciemny. Ze świetlikiem w dachu. W stodole. Mama i synek. Porywacz przychodzący co noc. Zero nadziei na zmianę. I na urodzinowy tort.

Ofert na rynku z pokojami jest od groma. Są jedno osobowe i pięcio. Mają balkon. Albo okno z widokiem na miasto. Duże. Małe. Podłużne. Kwadratowe. Z komodą albo modną szafą typu „komandor”.
Wystarczy wejść. Spisać umowę. Zapłacić zaliczkę i już. Już jest Twój. Albo do Twojego użytku.

Ty, ja, tamci. Mamy łatwo. Wybieramy kolory samochodów. Lakieru do paznokci. Wymarzony zawód. Książki często po okładce. Kwiaty do domu. Wzór filiżanek. Kawiarnię.

A gdybyśmy nie mieli wyboru? Gdyby ktoś wybierał za nas?

Często przejmuję się, że nie wiem co robić. W którą stronę zmierzam. Płaczę. Dołuję. Żalę. Staram się cieszyć, a ciągle tęsknię za starym, świeckim pokojem.

Po filmie jak zwykle mam mętlik w głowie. I wszędzie dudniące słowa głównego bohatera: „Nie wiemy co lubimy dlatego próbujemy wszystkiego„.
Życie jest proste. Niepotrzebnie je komplikujemy.

Poprzedni post
Następny post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.