• facebook
  • instagram

GRADUATION

9:00 jedziemy na Politechnikę. Absolutorium. Jakieś wyróżnienie mam dostać, bo ambitnym studentem byłam. Jesteśmy w Bydgoszczy. Do Poznania jeszcze trochę, wiec czas umilają nam Złote Przeboje RMFFmu. Słyszę, że dziwny jest ten świat. A oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba.

Odbierając kartę absolutoryjną miałam przed oczyma Leonardo DiCaprio po tym jak dostał swojego wyczekanego Oscara. Zrobiono mu zdjęcie na after party. Siedzi na pufce. W rękach telefon. Jego statuetka towarzyszy mu…. odłożona na podłogę. Gdzieś między nogami.

Zdjęcie (klik) to idealnie oddaje stwierdzenie, że droga jest celem. Bardzo tego chciał. Osiągnął to. I… w sumie co mu po tym pięknym wyróżnieniu? To skwitowanie jego ciężkiej przez lata pracy. Nic więcej. Bo… Nadal będzie przystojny. Nadal będzie grał ciekawe, dobre role. Nadal będzie starał się być lepszy w tym, co robi, dając z siebie wszystko.

Tak samo my. Piękni. Młodzi. Ściskający rękę Pani Dziekan. Przetyrani na Wydziale Architektury.

Te wszystkie zarwane noce.
Te egzaminy.
Te moje biedne, obgryzione od stresu paznokcie.

Coś co było celem zmaterializowało się w 5 minutach na scenie. W kilku slajdach z nazwiskiem.

Tylko tyle i aż tyle.

A teraz? Teraz życie.

b

Absolutorium. Pani Dziekan i ja.

2

-No, dajesz Kinia, rzucaj już tym beretem i zmykamy. Impreza czeka. -(1) Nie, no ja? Tak rzucić i już? (2) Hm… żal się żegnać z tą uczelnią… ale… chyba już czas….a jak coś robić… (3) …to wezmę duży zamach.

3

No, a teraz, w końcu mogę zostać businesswoman!

4

Rozmawiając ze znajomymi słyszę: „No i Kinga dostała takie piękne gratulacje, listy, książkę, a o tym wszystkim mówi tak jakby to w ogóle nie miało znaczenia, jakby to było takie o, normalne.”

5

Fakt. Dostałam taką mądrą książkę. A później, od znajomych, w kuluarach jeszcze smaczne wino. Zapowiada się na prawdę piękny wieczór.

Poprzedni post
Następny post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.